Adli Yargı-2 Sınav Sonuçları Duyuruldu

Çok sayıda hukuk mezun adayın girdiği ÖSYM tarafından yapılan Adalet Bakanlığı Adli Yargı Hâkim ve Savcı Adaylığı Yazılı Yarışma Sınavı-2’nin sonuçları kamuoyuna duyuruldu.

Adaylar sınav sonuçlarına ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden ulaşabilirler. Sisteme giriş için adayların T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile giriş yapmaları sınav sonucunu öğrenmek için yeterli. Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezinin yaptığı açıklamaya bakılarak sınava giren 14 bin 412 adaydan sadece beşinin sınavı geçersiz olarak kabul edildi.

24 Aralık 2017 tarihinde  yapılan Adalet Bakanlığı Adli Yargı Hâkim ve Savcı Adaylığı Yazılı Yarışma Sınavı-2’nin sonuçları kamuoyuna duyuruldu. ÖSYM Başkanlığı tarafından gelen açıklama dahilinde, adaylar sınav sonuçlarını ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden öğrenebilecekler. Adaylar sınav sonucu açıklama ekranına T.C. kimlik numaraları ve şifreleriyle giriş yapabilirler. Sınava toplam 15 bin 415 aday başvuru yapmıştı. Başvuru yapanların 14 bin 412’si sınava girdi. 5 adayın sınavı bazı nedenlerden dolayı geçersiz sayılmıştı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.