Adalet ile İlgili Hikaye

Aşağıda adalet ile ilgili hikaye kısaca olarak ele alacağız.

Ozan, lise yıllarında bir kavgaya karışmıştı. Bu konu hakkında kimseye konuşmak istemiyordu. Kaldığı evden kira ödeyemediği için atılmak üzereydi. Ben de ona benimle birlikte kalabileceğini ve ders çalışma açısından da bunun ikimiz için de çok faydalı olabileceğini söyledim. Üst üste gelen sorunlar bitmek bilmezken biraz olsun onu rahatlatmak istedim.

Böylece bana biraz daha güvenmeye başladı. Kavga olayından bahsetmek istedi. Bir arkadaşına karışan ve ona zarar verenleri gidip bularak neden böyle yaptıklarını sormuş ve biraz hırpalamış. Ardından karşı taraftan birileri ceketini olay yerine bırakmış. Polise şikayet eden karşı taraf yağmacılıkla itham ettikleri Ozan’a iftira atmışlar.

Böylece dava açılmış ve yargı süreci başlamış. Bu durumda uzun yıllar bir sonuç olmadan sürüp gitmekteymiş. Dosya yargıtaya intikal ettiğinden süreç takibi yapmak daha kolay olmuş. eğer dava sonuçlanırsa iftiraya bakmaksızın Ozan on yıl ceza alabilirmiş. Bunu öğrendiğimde çok üzüldüm. Bütün okul emekleri boşa gidebilirdi.

Onun için bir şeyler yapmaya çalıştım. Hukuk fakültesinden profesörlerle konuştuk, akıl aldık. Avukatlar çok para istediler. Ozan’ın buna gücü yetmezdi. Bende de para yoktu. Bir anda dava sonuçlanabilirdi. Bütün bunlar olurken bir sabah kalktığımızda okula gitmeden internete girerek dosyanın sürecine baktık.

Olan olmuştu, Ozan her an içeri alınabilirdi. İlk çevirmede başına ne geleceği belliydi. Ertesi gün Ozan’ı götürmek durumunda kaldılar. On yıla mahkum olmuştu. Eğer af çıkmazsa üçte birini kesin olarak yatacaktı. Ozan için üzülmekten başka bir şey yapamıyor ve arkadaşları olarak bekliyorduk. Evet iftira kötü bir şeydi ve adalet kimin içindi, sorular aklımızı karıştırıyordu.

Adalet ile İlgili Hikaye Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.