Açıköğretim Sınavı Öncesi Adaylara Kimlik İkazı

Açıköğretim sınavlarının yaklaşmasıyla Anadolu Üniversitesinden adaylara bir duyuru geldi. Duyuruda sınav öncesi adaylara kimlik ikazında bulundu.

Anadolu Üniversitesi (AÜ) Açıköğretim, İktisat ve İşletme fakültelerinin güz dönem sonu sınavına katılacak adayların nüfus cüzdanı harici hiç bir kimlik kartlarının geçerli olmayacağı duyuruldu. Anadolu Üniversitesi Rektörlüğünden gelen duyuruda şu konulara değinildi;

“13-14 Ocak’ta yapılacak açıköğretim sınavına girecek adaylar, fotoğraflı sınav giriş belgesi haricinde, yine fotoğraflı ve soğuk damgalı T.C. kimlik numaralı nüfus cüzdanı/Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı/Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti kimlik kartı, süresi geçerli pasaport, Türk vatandaşlığından izinle çıkanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait mavi kart, yurt dışında yapılan sınavlarda T.C. vatandaşları dışında başka bir ülkenin vatandaşları için o ülkeye ait nüfus cüzdanı temsiliyeti taşıyan resmi belgeyi sınava gelirken getirme zorunluluğu taşıyorlar. Sınava giriş için yukarıda sayılan belgeler kabul ediliyor. Ancak bahsi geçen belgeler haricindeki öğrenci kimlik kartı, sürücü ehliyeti, baro kartı, mesleki kimlik kartları ve askeri kimlik belgesi gibi belgeler kabul edilmeyecek. Sınava giriş için bahsi geçen kimlik kartı ve sınav giriş belgesi mutlaka getirilmeli biri eksik olursa aday sınava kabul edilmeyecek.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.