9 Bin Memur Alımı Kontenjanları ve Tarihi

2013 Ekim ayı 9 Bin memur alımı ne zaman kontenjanları ve başvuru tarihi, hangi kuruma ne kadar memur alınacak, başvurular ne zaman başlayacak

Ekim ayında 9 Bin Memur Alımı Yapılacak

Kamu kurum ve kuruluşlarına Ekim ayında toplam 9 bine yakın kamu personeli alınacağı haberi bekleyenlerine bayram müjdesi olarak geldi.

memurlar

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 100 uzman yardımcısı alacak; 21 Ekim ile 11 Kasım tarihleri arasında bu kadroya başvurular kabul edilecek. Hukuk Fakültesi, Kamu Yönetimi/ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Maliye, İktisat, İşletme, Çalışma Ekonomisi, Sosyoloji, Bilgisayar Mühendisliği, Çevre Mühendisliği, Elektrik Elektronik Mühendisliği, Harita Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Kimya Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Şehir ve Bölge Planlama, Mimarlık, Biyoloji bölümü bitiren kişilerin başvuru hakları vardır.

Tarım Kredi Kooperatifleri 96 lisans ve 109 önlisans mezunu olan memur alacak;2012 veya 2013 KPSS puanı olan tüm adayların 4 Kasıma kadar başvuru hakları mevcuttur.

Önlisans düzeyinden alınacak kadrolara; Bankacılık, Bankacılık ve Sigortacılık, Bilgisayar Destekli Muhasebe, Bilgisayarlı Muhasebe ve Vergi Uyg., İşletmecilik, Kooperatifçilik, Maliye, Muhasebe, Pazarlama, Satış Yönetimi, Sigortacılık, Tarımsal Kooperatifçilik, Tarımsal Pazarlama, İşletme Yönetimi, Banka ve Sigorta Yönetimi, Bitkisel Ürünlerde Muhafaza ve Pazarlama, Finans, İşletme, Para ve Sermaye Yönetimi, Tarım İşletmeciliği ve Pazarlama ve Depolaması, Tarımsal İşletmecilik, Genel İşletme, Finans ve Muhasebe, Pazarlama ve Satış, Tarım İşletmeciliği ve Pazarlama, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, Tarım İşletmeciliği, İşletme- Muhasebe, Adalet Meslek Yüksekokulu gibi okullardan mezun olunması yeterlidir.

Lisans düzeyinden alınacak kadrolara;Bankacılık, Bankacılık Finans, Bankacılık ve Sigortacılık, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, Ekonomi, İktisat, İşletme/İşletmecilik, Kamu Yönetimi, Maliye, Muhasebe, Sigortacılık, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler, Uluslararası Ticaret, Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik, Muhasebe-Finansman, Ekonomi ve Finans, Muhasebe ve Finansal Yönetim, Sigortacılık ve Risk Yönetimi, Uluslararası Ticaret ve Finansman, Bankacılık ve Finans/Bankacılık ve Finansman, İşletme-Ekonomi/İşletme-İktisat, Uluslararası Finans, Maliye-Muhasebe, Çalışma Ekonomisi, Pazarlama gibi okullardan mezun olunması yeterlidir.

Göç Genel Müdürlüğü taşra teşkilatı için 500 il göç uzman yardımcısı alacak; Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültelerinden mezun olunması ve KPSSP31, KPSSP35, KPSSP48, KPSSP112, KPSSP113 puan türlerinden olmak üzere en az birinden 70 ve üzeri puan almış kişilerin başvuru hakları vardır.

PTTbir çok bölümden 3534 personel alacak. 534 kadro şöyle: 70 Bilgisayar, 8 elektrik elektronik, 15 elektrik, 22 inşaat, 10 makine mühendisi, 12 mimar, 10 avukat, 30 tekniker, 2 bin 332 gişe görevlisi, bin 25 dağıtıcı alınacak.

Mühendis, mimar, avukat ve tekniker kadrolarına başvuracaklar sözlü sınav tabii tutulacak. Diğer kadrolar sadece 2012 KPSS sonuçları baz alınarak seçilecektir.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 100 uzman yardımcısına ek bu yıl 477 personel alımı yapacak; 477 kişilik personel alımının 360’ı 2013/2 KPSS tercihlerinde, 117’si ise sözleşmeli olarak Aralık ayında alınacak. KPSS 2013/2 atamalarında alım yapılacak kadrolar şunlar;

“Çevre mühendisi 79, elektrik elektronik mühendisi 21, harita mühendisi 29, inşaat mühendisi 72, makine mühendisi 21, jeofizik mühendisi 8, mimar 31, şehir plancısı 27, memur 72”

4-B sözleşmeli personel alımı yapılacak kadrolar ve sayıları; “Çevre mühendisi 48, elektrik mühendisi 7, harita mühendisi 11, inşaat mühendisi 18, makine mühendisi 8, jeofizik mühendisi 6, jeoloji mühendisi 3, mimar 12, şehir plancısı mezunu olanların başvuru hakkı vardır.

SGK; 281 önlisans, 100 lisans mezunu olmak üzere 381 sözleşmeli personel alacak; Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından 50 hukuk, siyasal bilgiler, iktisadi ve idari bilimler, iktisat, işletme fakültesi, 25 bilgisayar, endüstri, elektrik elektronik, elektronik, elektronik ve haberleşme, yazılım mühendisliği mezunu olanların başvuru hakkı vardır.

Maliye Bakanlığı iktisadi ve idari bilimler, iktisat, işletme, hukuk ve siyasal bilgiler mezunu 256 defterdarlık uzman yardımcısı alacak;  21 Ekim ile 1 Kasım tarihleri arasında başvurusu kabul edilecek toplam 75 gelir uzman yardımcısı alacak.

Diyanet İşleri Başkanlığı 500 kuran kursu öğreticisi, 3000 imam hatip, 250 müezzin kayyım alacak.

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı 38 sivil memur alacak; Başvuru süresi 31 Ekime kadardır.

Adli Tıp Kurumu 55 personel alımı yapcak; Adli Tıp; 1 inşaat, 3 makine, 1 elektrik elektronik, 2 kimya mühendisi, 1 sıhhı tesisat, 1 elektrik, 1 inşaat teknisyeni, 1 fotoğraf, 2 bilgisayar, 3 kimya, 1 radyoloji teknikeri, 2 fizikçi, 2 kimyager, 8 memur, 18 VHKİ, 6 laborant, 2 biyolog alımı yapacak.

1222 ÖYP araştırma görevlisi alınacak; Araştırma görevlisi kadrolarına başvuran adayların, lisans genel not ortalamalarına bakılarak atamaları yapılacak. %25’i ile Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavında (ALES) ilgili alanda alınan puanlarının %60’ı ve varsa yabancı dil puanlarının %15’i baz alınacak ve YÖK Başkanlığı tarafından merkezi sistemle atanacaklar.  10/10/2013 tarihinde bu alımın ilanı yapıldı.  ÖYP araştırma görevlisi kadrolarına tercihler 21 ekim -30 ekim tarihleri arasında YÖK Başkanlığı resmi internet sitesi üzerinden kabul edilecektir.

TÜDEMSAŞ- 1 , DSİ- 7, Vakıflar Genel Müdürlüğü- 10, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı- 15 tane olmak üzere müfettiş yardımcısı alımı yapacak.

9 Bin Memur Alımı Başvuru ve Kontenjanları İle İlgili Yorumlarınızı ve Sorularınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

7 yorum

  1. mustafa
    kpss den 2012 de 55 puan aldım

    ekim 2013 memur alımlarına müracaat etmek istiyorum. işletme mezunuyum.
    müracaatımı nereye nasıl yapacağım? benim için atanacağım ye önemli değil. kayıt sayfasını nasıl bulacağım
    teşekkür ederim

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.