2018 PYBS Bursluluk Sınavı Sonuçları MEB Öğren

Milli Eğitim Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliğinden yapılan yazılı açıklamada,sınavın 857’si yurt içi, biri yurt dışı olmak üzere toplam 858 sınav merkezinde yapıldığı, saat 14.00’te başlayan ve özel eğitim öğrencilerine verilen 30 dakika ek süreyle saat 16.30’da sorunsuz şekilde tamamlandığı kaydedildi.  2017 PYBS sonuçları ne zaman saat kaçta açıklanacak? Sınava 5, 6, 7, 9, 10,11’inci sınıf öğrencisi toplam 852 bin 701 adayın başvurduğu hatırlatılan açıklamada PYBS sınav sonuçları açıklanacak; Yerleştirme sonuçları ise 25 Ağustos’ta açıklanacağı ifade edildi.

Önemli Bilgi: PYBS sonuçlarına göre sadece kaç puan aldığınızı 15 Temmuz’da yukarıdaki linkten öğrenebilirsiniz. 1-14 Ağustos 2017 tarihleri arasında “PARASIZ YATILILIK İÇİN PANSİYONLU OKUL TERCİHLERİNİN ALINMASI “ndan sonra,   “PANSİYONLU OKULLARA YERLEŞTİRME SONUÇLARI” Açıklanacaktır. Yani kazanıp kazanamadığınız Ağustos ayında belli olacaktır.

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi Giriş İçin Tıklayın

PYBS Kazanmak İçin Kaç Puan Almak Gerekir Tıkla Öğren

Bilindiği üzere PYBS 10 Haziran’da yapılıyor ve Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) resmi sınav takvimine göre PYBS sonuçları Temmuzun 18’inde açıklanıyor. PYBS sınav sonuçları sadace puan olarak açıklanacak. Bursluluk sınav sonuçlarına göre Parasız yatılılık için pansiyonlu okul tercihleri alınacaktır. Yine PYBS sınav sonuçlarına göre Pansiyonlu Okullara Yerleştirme Sonuçları 25 Ağustos 2018 tarihinde açıklanacaktır.

 

PYBS Sınav Sonuçları Öğrenmek İçin Tıkla

SINAV SONUÇLARININ BİLDİRİLMESİ VE TERCİHLERİN ALINMASI

5, 6, 7, 8, 9, 10 ve 11. sınıfların PYBS sonuçları 2018 tarihinden itibaren açıklanacaktır.Yukarıya link eklenecek açıklandığında oradan öğrenebileceksiniz.

8, 9, 10 ve 11. sınıfların parasız yatılılık için pansiyonlu okul tercihleri 1-14 Ağustos 2016 tarihlerinde yapılacaktır.Yerleştirme sonuçları ise Bakanlığın http://www.meb.gov.tr ve http://oges.meb.gov.tr internet adreslerinde ilan edilecektir.

Okul müdürlükleri öğrenci velisinin istemesi halinde “Sınav Sonuç Belgesi”ni ve/veya “Yerleştirme Sonuç Belgesi”ni elektronik ortamdan alıp, onaylayıp ve mühürleyerek öğrenci velisi ya da öğrenciye imza karşılığı verecektir.

PARASIZ YATILILIK ve BURSLULUKLA İLGİLİ AÇIKLAMALAR

Sınavı Kazanan Öğrencilerin Kayıt- Kabullerinde İstenen Belgeler

10.07.2008 tarihli ve 26932 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan “İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumlarında Parasız Yatılılık, Burs ve Sosyal Yardımlar Yönetmeliği”nin 19. maddesinde belirtilen belgeler kayıt-kabul sırasında istenecektir.

Kayıt – Kabul Tarihleri

Ortaöğretim okul/kurumlarında parasız yatılı olarak okumaya hak kazanan öğrencilerin kayıt işlemleri; kazandıkları pansiyonlu okul müdürlükleri tarafından yapılacak olup,saat 17.00’ye kadar sürecektir.

Bursluluğu kazanan ortaokul ve imam hatip ortaokulları ile ortaöğretim okul/kurumu öğrencilerinin bursluluk kayıt işlemleri, öğrencilerin öğrenim gördükleri Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı Kılavuzu veya kayıt yaptırdıkları MEB’e bağlı resmî okul müdürlükleri tarafından yapılacak olup, öğrenci kayıtlarının başladığı tarihte başlayıp sürecektir. Belirtilen süreler arasında kaydını yaptırmayan öğrenciler tüm haklarından vazgeçmiş sayılacaktır.

2018 PYBS İlgili Sorularınızı ve Aklınıza Takılanları Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

10 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.