2018 KPSS Önlisans Ve Lisans Tarihleri Belirlendi

Yüz binlerce vatandaşın gözleri 2018 yılında düzenlenecek olan KPSS sınavı hakkında gelecek haberdeydi. ÖSYM’nin gerçekleştirdiği memur olmaya hak kazandıran sınav olarak bilinen 2018 Kamu Personeli Seçme Sınavı ile ayrıntılar yetkililerce kamuoyu ile paylaşıldı.

Memur adaylarının heyecanla sınav hakkında beklenen bilgiler yazımızın detayında… Yüz binlerce kişi 2018 yılında düzenlenecek KPSS’nin geçmiş yıl gibi Mayıs ayında mı yapılacak yoksa tarihinde değişikliğe gidilecek mi konusunu merakla beklemekteydi. ÖSYM akıllardaki soru işaretini kaldıracak resmi bir açıklama gerçekleştirdi. İşte Kamu Personeli Seçme Sınavı ile ilgili gelen resmi açıklamanın detayları….

KPSS 2018 NE ZAMAN YAPILACAK?

ÖSYM tarafından KPSS’nin ne zaman gerçekleşeceği resmen ilan edildi. Açıklanan sınav takvimine göre 10 Mayıs ile 21 Mayıs arası sınava başvurular kabul edilecek. KPSS; Genel Yetenek, Genel Kültür, Eğitim Bilimleri oturumları 22 Temmuz da yapılacak. Bu sınavın sonuçları ise 31 Ağustos 2018’de adaylara açıklanacak.

KPSS Lisans Alan Bilgisi sınavı 28 ve 29 Temmuz tarihlerinde yapılacak. Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) sınavı ise 5 Ağustos 2018’de yapılacak olup sonuçları da diğer alanlarla birlikte 31 Ağustos 2018’de adaylara açıklanacak.

SINAV ÜCRETİ NEDİR?

ÖSYM sınav tarihlerini sınav takviminde resmi olarak duyursa da bu sınava başvuru ücreti hakkında henüz bir açıklama yapmadı. Sınav ücretlerinin ne kadar olacağı açıkca bilinmese de geçmiş dönem sınavlarından yola çıkarak tahmin yürütmek mümkün… Adaylar 2017 yılında düzenlenen KPSS Alan Bilgisi oturum başı 40 tl, genel yetenek ve eğitim bilimleri sınavı için ise 60 lira ödemişti. Bu yıl resmi açıklama gelir gelmez sizlerle paylaşacağız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.