2014 YGS Sınav Yorumları YGS Soruları Nasıldı Zormuydu Kolaymıydı

2014 YGS Sona Erdi – Sınava Girenlerin Yorumları Bu Sayfada …

Şikayet Genellikle Türkçedeki Uzun Paragraflarda .. Sizce 2014 YGS’de Hangi Sorular Zordu Aşağıdan Hemen Yorumunuzu Paylaşın

2012 YGS soru ve cevapları Haber7.com'da2014 YGS Sınav Yorumları YGS Soruları Nasıldı Zormuydu Kolaymıydı

Üniversiteye girişte ilk aşaması olan Yükseköğretime Geçiş Sınavı saat 12.40’da sona erdi. Sınavda adaylara 4 alanda 40’arda toplam 160 soru yöneltildi. Adaylar Türkçe sorularının zorluğuna dikkat çekti.

YGS’de en az bir puan türünde 140 ve üzeri puan alamayan adayların, YGS puanları ile bir yükseköğretim programını tercih etme ve Lisans Yerleştirme Sınavları’na (LYS) girme hakları bulunmayacak.

YGS puanlarından 140’ın altında olanlar için ilgili yerleştirme puanı hesaplanmayacak.

2014 YGS Soruları ve Cevapları İçin Tıklayın

Sınavda 140-180 arası puan alan adaylar sadece meslek yüksekokulu ön lisans programları ile açıköğretim programlarını tercih edebilecek. YGS puanlarının en az biri 180 olan adaylar LYS’ye girmeye hak kazanabilecek.

2014 YGS Sonuçları İçin Tıklayın

2014 YGS’ye Girdiyseniz Aşağıdan Sizler de Hemen Yorumunuzu Aşağıdan Ekleyebilirsiniz …

YGS puanlarından en az biri 180 ve daha fazla olan adaylar LYS’lere girme hakkı kazanacak.

Sınavda 180 ve üzeri puan alanlar, hem meslek yüksekokulu ön lisans programları ile açık öğretim programlarını hem de YGS puanı ile öğrenci alan lisans programlarını tercih edebilecek.

Özel yetenek sınavıyla öğrenci alan yükseköğretim programlarına başvurabilmek için ise YGS puanlarından en az birinin 140 ve üzeri olması gerekecek.

Adaylar YGS sonuçlarını T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin ”http://sonuc.osym.gov.tr” internet adresinden öğrenebilecek.

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ali Demir, geçen yıl yaklaşık 20 gün içinde sınav sonuçlarının açıklandığını belirterek, ”Bu yıl elimizden geldiği kadar bu süreyi azaltmayı hedefliyoruz” şeklinde açıklama yapmıştı.

2014 YGS Sınav Yorumları , 2014 YGS Zor muydu Kolay mıydı , 23 Mart 2014 YGS Türkçe Matematik Fen Sosyal Bilimler Soru Yorumları ve Görüşler

Sizce 2014 YGS’de Hangi Sorular Zordu Aşağıdan Hemen Yorumunuzu Paylaşın

16 yorum

  1. bu sınava çalışıpta girsen stresli çalışmadan girsen de stresli öğretmenlerin amacı bir sürü test verip öğrenciye bunalıma geçirmek mi?Burda sınava 4 ay kalmış onda da bunalıma sokuyorlar insanı bir sürü sapık,sigara içen,esrar çeken insanlar var okulda o değil de okulda bir insanın özgürlük sınırını geçen kişi kısıtlamış oluyor mesala biri size hiç küfür ettimi bu hem tagrik edici hemde adan burda sen özgür değilsin sadece ben özgürüm mesajı veriyor.Okulda özgürlüğü kısıtlamak isteyenlerde çok ayrıca onu geçtim haddi bayramda her dersten 200 ‘den fazla sorumu verilir ya yakında kendimi pencereden aşağı atacam bunalımdan dolayı

  2. ben şuan pdr 1. sınıfım geçen yılda zordu ama bu sene daha zor sanırım her yıl daha zorlaşıyor sanki arkadaşlar elinizden geleni yapın bu sene yerleşin inş.seneye kalmayın

  3. Arkadaşlar ikinci senem.ve geçen yıla göre çok kolay bir sınavdi.lakin tam olarak istediğimi aldim mi Hayır ne yazikki. Türkçe çok iyi gelcek dedim aciklanan sorulara bakınca pek de öyle olmadığını gördüm. Sosyal direk bilgiydi bilmeyen asla yapamazdi yorum yoktu.matematik de zordu yani ama ugrasmak gerekirdi onu içinde zaman yoktu. Fene söyle bir baktımda bilenler için kolaydı ama ben tmyim bi anlamı yoktu yapamadim.her sey gönlümüzce olsun basarilar. Haa bu arada metcezir yazan ÖSYM önce bunu öğren yazılımını yani sonra yazım yanlışı sor !!!!!

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.