2014 YGS Başvuru Ücreti Bankamatik ATM ve İnternetten Yatırma

2014 YGS Başvuru Ücreti Hangi Bankaya Yatırılacak, 2014 YGS Başvuruları başladı peki YGS Başvuru ücreti hangi bankaya yatırılacak 2014, Hangi bankalara YGS başvuru ücretleri yatacak, adaylarımıza 2014 YGS Başvuru Rehberliğimiz Devam Ediyor.

YGS Başvuru Ücreti Hangi Bankaya Yatırılacak

ÖSYM 2014 Sınav ve başvuru tarihlerinin açıklanmasıyla birlikte akıllarda sınav ücreti ve bu ücretin hangi bankalara yatırılabileceği soruları uyandı. Sınav yılına 2014 ile birlikte gireceğiz. 2014 yılının ilk sınavı ise YGS… ÖSYM 2014 YGS tarihini 23 Mart olarak belirledi. ÖSYM, 12 Kasım 2013 tarihinde 2014 yılına ait sınavların başvuru tarihlerini de açıkladı. Bu açıklama beraberinde YGS başvurularının 2-15 Ocak tarihleri arasında olacağı netleşti. Bu bilgilerin gelmesiyle birlikte bu seferde akıllarda sınav ücretleri ve bu ücretlerin hangi bankalara yatırılabileceği soruları oluştu.

2014 YGS Başvuruları

Geçen senelerle kıyaslandığında her sene sınav ücretlerinde belli bir miktar artış olduğu gözlendi. Mesela; 2012 yılında YGS Başvuru Ücreti 35 TL iken  2013 yılında 40 TL olmuştu. Yine sınavsız geçiş hakkını kullanmayı dileyen adaylar ise 10 TL ücret ile hizmetten faydalandılar.

YGS Ücretlerini bankaya yatırmak için giden adaylar banka görevlisine T.C Kimlik Numarası, ad ve soyadı ile kaç TL yatıracaklarını belirtmeleri gereklidir. YGS Başvuru Ücreti’nin yatırılacağı bankalar ise şu şekilde: T.C Ziraat Bankası , Vakıfbank , Halk Bankası,Akbank ve Kuveyt Türk Katılım bankalarının bütün şubeleri ve internet bankacılığı sistemleri…

2014 YGS Başvuru Ücretini Bankaya Gitmeden Nasıl Yatırırım

2014 YGS başvuru ücretini online olarak internet üzerinden ÖSYM online ödeme sisteminden ödeyebilirsiniz. Ya da herhangi bir ziraat bankası ATM Bankamatik aracılığıyla TC Kimlik numaranızı girerek ödeyebilirsiniz.

2014 YGS Başvuru Ücretinin Yatırılacağı Bankalar Hakkında Sorularınızı Aşağıdan Hızlıca Yazabilirsiniz Cevap Verilecektir.

29 yorum

 1. Ben bugün Ziraat ATM’den yatırdım. Ödemeler – Eğitim Ödemeleri – ÖSYM ödemeleri -YDS ilkbahar dönemi 50 TL olarak çıkıyor. Bankamatik dekont veriyor. En hızlı ve kolay yol bu arkadaşlar..

 2. Ygs paramı ziraat bankasına yatırdım fakat sınavsız geçiş hakkını yaırmaya kalkıştım bana sadece 1 hakkım oldugunu söliyor .
  sınavsız geçiş hakkım ne olucak !!! :S

  • 1. Sınavsız geçiş hakkım var, YGS’ye girmek istemiyorum, sadece sınavsız geçişe başvurmak istiyorum. (“Sınavsız geçiş” hakkı olmayan adaylar bu seçeneği işaretlememelidir.) (10 TL)

   2. YGS’ye girmek istiyorum. (“Sınavsız geçiş” hakkı olmayan adaylar ile “sınavsız geçiş” hakkı olup ayrıca, YGS’ye girmek isteyen adaylar da bu seçeneği işaretleyeceklerdir.) (40 TL)

 3. Merhaba interneti üzerinden 40 tl yatırdın fakat ÖSYM.gov.yr den ygs başvurusu yapmak ısıtıyorum sıfremı bılmıyorum o yüzdende yapamıyorum sıfremı unuttum bolumunden sıgre almayı denmedim fakat olmuyor nasıl başvuru yapabılırımmm

 4. Merhaba,
  ygs SINAV ÜCRETİNİ YATIRIRKEN 1.OTURUMU SEÇİP 10 TL YATIRDIM.SONRASINDA 2.KEZ ATM DEN OTURUM ARTIRMA SEÇENEĞİ İLE YGS SINAV ÜCRETİNE 30 TL DAHA ÖDEDİM.10 TL LİK MAKBUZDA SINAV ADI:2014 YÜKSEK ÖĞRETİME YAZIYOR.30 TL LİK MAKBUZDA SINAV ADI:YGS SINAVI BAŞVURUSU YAZIYOR.ÖSYM KAYSERİ ŞUBESİNİ ARADIM.BU ŞEKİLDE YATIRDIĞIMI SINAVA GİRERKN BİR SIKINTI YAŞAYIP YAŞAMAYACAĞIMI SORDUM.ONLARDA BİR SIKINTI OLMAYACAĞINI BELİRTTİLER.BU DURUMDA SINAVA GİREBİLMEM İÇİN BU MAKBUZLAR GEÇERLİMİ YOKSA İPTAL ETTİRİP YENİDENMİ YATIRMALIYIM?

 5. ÖSYM HESABINA İNTERNET ÜZERİNDEN SINAV KATILIM
  ÜCRETİ OLAN 40 TL YATIRMAK İSTEDİĞİMİZDE, OTURUM
  HESABI 1(BİR) VEYA 2(İKİ) SEÇENEKLERİ ÇIKIYOR.
  hangisini seçeceğiz. ?

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.