2014 Polis Maaşlarına Zam Var mı

2014 Polis Maaşlarına Zam var mı , Çalışma Başlıyor

Geçtiğimiz günlerde CHP milletvekilleri polislerle ilgili fikirlerini beyan etti. Bunlardan bazıları ise şunlardır; son zamanlarda polisin bazı tutumları insan haklarıyla bağdaşmadığı, ayrıca polisin hizmet şartlarının insan hakları kapsamında olmadığını belirtti. Ayaydın’ın amacı bu konular hakkında meclis araştırılması yapılmasıdır.

polis

3 AY SÜRECEK ÇALIŞMA

Ayaydın ilk sunduğu önergede; gezi olayları esnasında görev yapan polisin halka karşı davranışlarının insan haklarıyla uyuşmadığı yönünü savundu ve bunun araştırılmasını ve iyileştirilmesi için gerekenlerin belirlenmesini talep etti. İkinci olarak sunduğu önergede yer alanlar ise şöyle; polislerin özlük haklarının, hizmet şartlarının iyileştirilmesi gerektiği yönündedir. Ayaydın’ın polis teşkilatını içeren bu önergeleri, TBMM Genel Kurulu tarafından oylamaya sunulacak, bu önergelerin meclis tarafından kabul görülmesi durumunda TBMM de yer alan 4 siyasi partinin seçilecek iki farklı araştırma komisyonu tam 3 ay süre zarfında bu konuları araştıracak ve çalışmalarını Meclise sunacak.

POLİS MAAŞLARINA ZAM YAPILACAK MI?

Ayaydın’ın ikinci sunduğu önergede yer alan polis memurlarının ekonomik ve özlük haklarının iyileştirilmesi konusu kapsamında artırılıp artırılmayacağı merak ediliyor. ”Polisin net maaşı yetersiz ancak ilavelerle artırılmış durumda. Fakat bunun yeterli olmadığı çünkü emeklilik için önemli olan çıplak maaştır. Buda polislerin emekli maaşlarının yetersiz olduğunun kanıtıdır.” dedi.

Sizce 2014 Polis Maaşları Zam Oranı Ne Kadar Olmalı ? Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

7 yorum

  1. polisin ek göstergesi 3600 olmalı ayrıca polisin maaşınada en kısa zamanda zam yapılmalı ve özlük hakları düzeltilmeli çalışma saatleri düzeltilmeli ve lojman sorunu çözülmelidir.şarkda görev yapan polislere daha farklı ücret ödenmeli

  2. polisin ek göstergesi 3600 olmalı ayrıca polisin maaşınada en kısa zamanda zam yapılmalı ve özlük hakları düzeltilmeli çalışma saatleri düzeltilmeli ve lojman sorunu çözülmelidir.

  3. polisinde ek göstergesi 2200 den 3600’a çıkartılarak aynı durumdaki kamu görevlileri ile durumları eşitlenmelidir. Yetkili olan herkesin vebali ve sorumluluğudur.

  4. emniyet teşkilatında enaz 25 yıl gorev yapmaktayız ancak emekli olunca kirli bir bez gibi atılıyoruz devlet olunceye kadar resmi kimligimizi veriyor silahımız belimizde ama ne hikmetse toplu taşıma araclarına kimlikle binemiyoruz genel mudurluk buna bir el atmalıdır ben izmirde yaşıyorum

  5. her yıl polise zam konusu açılır özlük hakları konuşulur ama nedense hiçbir şey verilmez bu tüm hükumetlerde ve secim döneminde böyle olmuştur abartmıyorum elli yıldır aynıdır bir çalışmadır sürüp gidiyor nasıl çalışmaysa hala bitmedi mesleğe başladığımda vardı emekli olmak üzereyim devam ediyor üvey evlat olan polislere sadece lafta var artık bıktık ya yapın yada susun yada doğru olun yalana karnımız tok. Terör bile itibar gördü polis terörist kadar bile olamadı.

  6. polisin maaşına yapılacak zam emeklileride ilğilendirmeli!
    yani emeklilikte rahat yaşaybilmelidirler bu nedenle tüm polislere 3600 ek gösterge ve seyyanen emeklilerede yansıyacak şekilde 500 tl ve ayrıca emniyet tazminatlarını emekliliğe yansıtılması sağlanmalıdır.maaş zammı acilen yapılmalıdır !son zamanlarda yogunlaşan polis intiharları başka türlü önlenemez

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.