2014 PMYO Başvuruları Nasıl Yapılacak

2014 PMYO Başvuruları Nasıl Yapılacak hakkında bilgi kısaca.

2014 senesinin 29 Haziran gününde Polis Akademisi Polis Meslek Yüksekokulları Öğrenci Adaylığı Sınavı uygulaması yapılacak. Sınav Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yapılıyor ve mülakatı geçenler yazılı sınava girmeye hak kazanıyor. PMYO başvuruları 4-9 Haziran günleri arasında yapılabilecek.

Başvuru merkezlerinden veya bireysel olarak internetten başvuru yapılabiliyor ancak başvuru merkezini tercih edeceklerin mesai günlerinde ve resmi iş saatleri arasında başvurusunu yapmak için orada bulunmaları gerekiyor. Başvuru süresi bitince bir daha başvuru yapmak mümkün olmuyor.

Başvuru için gereken ön şart sınav ücretini yatırmış olmak. Fakat sınava girmek için başvuruyu tamamlamalısınız. Ücret ödenip de başvuru yapılmazsa sınava girmek mümkün olmuyor.

Bireysel olarak internetten başvuru yapmak isteyen adayların işlem sonunda “başvuru işlemi başarıyla tamamlandı” yazısını mutlaka görmeye dikkat etmesi gerekiyor. Aday başvuru kayıt bilgilerinin çıktısını almak da gerekli.

Başvuru merkezlerinden yapılan başvurularda bu işlemler zaten yetkililer tarafından yapılıyor fakat Aday Başvuru Kayıt Bilgilerini mutlaka yetkililere kontrol ettirmeleri gerekiyor. Bunun için onay kodu sisteme görevli tarafından girilmeli ve başvuru tamamlanmalı. Onay kodu girilmeyip de geçersiz olan başvuruların sorumluluğu adayda olduğu için adaylar yetkililerin hata yapmamasını sağlamalı.

Başvuru süresi bitmeden önce başvurusunu tamamlayan adaylar kontrol amaçlı olarak ÖSYM’nin internet sitesindeki aday işlemleri merkezine (ais.osym.gov.tr) bakmalı. Buradan bilgiler teyit edilmeli ve çıktısı alınmalı.

Sınava ilişkin genel bilgiler temel ilke ve kurallar isimli metni de adaylar mutlaka incelemeli.

2013-Pmyo-Başvuru-Dilekçesi-Nasıl-Doldurulur

2014 PMYO Başvuru Nasıl Yapılır Hakkında Yorum Yapabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.