2014 Memur Alımları Ne Zaman

2014 memur alımları ne zaman, memur alımları 2014. 2014 yılında kamuya ne kadar memur alınacak? Memur alımı 2014 hangi kadrolara alım yapılacak. Memur adaylarının beklediği alımlar ne zaman yapılacak? Memur alımlarıyla ilgili haberimizi paylaşıyoruz.

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek 2013 Ocak-Eylül dönemi bütçe gerçekleşmeleriyle yılsonu ve 2014 bütçe hedeflerini açıkladı. Bütçe büyüklüğünün 436,3 milyar tl olduğunu ifade eden Şimşek 2014 yılında bütçe açığının 33,2 milyar tl olmasının beklendiğini söyledi. Bununla birlikte kamuya 74 bin personel alınacağını açıkladı.

Kamuya geçmiş yıllardaki kadar alım yapamayacaklarını açıklayan Şimşek, doktor, hakim, savcı, polis ve asker alımlarında herhangi bir değişim olmayacağını, bununla birlikte kamunun her kademesine toplam 74 bin memur alınacağını belirtti.

2007-2013 arası dönemde kamuya 700 binden fazla memur alındığını da ifade eden Mehmet Şimşek kamunun istihdama katkısının yüzde 13 olduğunu ifade etti. Geçtiğimiz yıl kamuya 130 bin memur alındığını ancak bu yıl bütçede kısıtlamaya gidilerek verimliliğin arttırılacağını, bu nedenle memur alımının azaltıldığını hatırlatan bakan Şimşek, polis, asker, hakim, savcı, doktor ve öğretmen alımlarında herhangi bir değişikliğin yaşanmayacağını açıkladı.

images

 

2014 Memur Alımları Ne Zaman Konusunda Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

3 yorum

  1. oğlum önlisans mezunu makina bölümu okudu ama devlet memuru olamıyo bide meslek okuyanlar çabuk işe giriyo dediler bu gidişlekimse meslek okumuyacak tecrübeli elaman bulamyacaksınız temenilerimi ar ediyorum

  2. OĞLUM MESLEK LİSESİ MOBİLYA BÖLÜMÜ MEZUNU HANİ İŞ ÇOKTU MESLEK ÜZERİ OLANLARA.SAYIN BAKANIM SİZİ TAKİP EDİYORUM DÜRÜST BİR İNSANSINIZ AÇIKLAMALARINIZ BUNU GÖSTERİYOR BİRDE MESLEK LİSESİ MEZUNLARINA KAMUDA İŞ İMKANI YOK GİBİ HEP ASGARİ ÜCRETMİ ÇALIŞSINLAR.İLGİNİZİ BEKLİYORUM.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.