2014 Memur Alımı – 74 Bin Memur Alınacak

2014 yılında kamuya KPSS puanı ile ne kadar memur alınacak. 2014 Memur alımı kontenjanları sayısı hakkında Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’ten açıklama geldi. Peki 2014’te kaç memur alımı yapılacak ?

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek 2014 yılı Merkezi Yönetim Bütçe Tasarısını açıkladığı basın toplantısında 2014 döneminde kamuya sadece 74 bin memur  alınacağını da belirtti.

memur alımı

Kamuya memur alımında bütçeyle ilişkili ilerleyeceklerini söyleyen  Şimşek, “Kamuya personel kontenjanında yüzde 50 dilimini kaldırıyoruz. Toplam 40 bin atama kontenjanı ayırdık. Emekli veya herhangi bir neden dolayı yeri boşalan personel için de yüzde 50 kontenjan dilimini kaldırıyoruz. Kontenjan ve istisnalar olarak toplam 74 bin personel alınacak. Bu rakam 2013 döneminde 134 bindi.” diye belirtti.

Memur Alımı 2014 İle İlgili Sorularınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

9 yorum

  1. TÜRKİYEDE ENGELLİLERE YÖNELİK STATÜKOCU POZİTİF AYIRIMCI BİR POLİTİKA YILLARDIR UYGULANMAKTADIR KAMUSAL ALANINDA TORPİL ADAM KAYIRMA HER ZAMAN YAPILMIŞTIR HİÇBİR YAN GELİRİM YOK 15 YILDIR KIRACIYIM EŞİM KARACİĞER YETMEZİDİR 40 ORANINDA SAĞ AYAK ORTOPETİK ENGELLİYİM LÜTFEN ALLAH RIZASI İÇİN YARDIMCI OLUN BANAV VAN MERKEZ MEHMET MEHDİ TAŞ TELEFON 05347300863

    • Biz Engellilerin Hakkına Tennezül edip torpil ile adam kayırma yapan her ne kadar yetkili varsa hepsinin allah belasını versin ne bu dünyada ne diğer dünyada hakkımızı hellal etmiyoruz engelliler olarak çektiğimiz sıkıntıları bi biz biliriz Birde ALLAH bilir engelli sağlık kurulundan engelli raporu alamazken sapa sağlam insanlar sağlık kurulundan torpil ile %50 %70 rapor ve hatta daha üzeri rapor aldığını bilirim ve bu insanlar aynı yöntemle engelli adı altında devlet kadrolarına yerleştiriliyor ALLAH’A Havalle ediyoruz bu insanları…..

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.