2014 LYS-4 Soruları ve Cevapları Sosyal Bilimler

2014 lys-4 soruları ve cevapları sosyal bilimler hakkında bilgi kısaca

Üniversite eğitimi almak isteyen adaylar için LYS maratonu bugün başlıyor. İlk LYS oturumu bugün LYS-4 ile yapılacak. LYS-4 soruları ve cevapları bu sayfada yer alacak.

946 bini aşkın üniversite adayı büyük bir heyecan ile LYS’ye gireceği günleri bekliyor. Bugün LYS’nin ilk oturumu olan LYS-4 ile adaylar ter dökecek. Öğrencilerin üniversite hayallerine bir adım daha yaklaşmasını sağlayacak sınav sonrası başarı oranlarının nasıl olacağı merak konusu. Lise son sınıf öğrencileri ve diğer adaylar için yorucu maratondaki son aşamalar bugün başlayacak. Sınavlardan ilki olan LYS-4 bugün saat 10.00’da başlayacak ve diğer oturumlar 14-15 Haziran, 21-22 Haziran’da yapılacak şekilde 5 oturumda tamamlanacak. ÖSYM başkanı Prof. Dr. Ali Demir LYS için tüm güvenlik önlemlerinin alındığını söyledi ve sınavların yüzde 20’lik kısmının açıklanacağının altını çizdi. Tüm sınav oturumlarının sona erdiği 22 Haziran günü soruların yüzde 20’sinin açıklanacağı gün olarak belirlendi. Bugün LYS-4 Sosyal Bilimler, Pazar günü LYS-1 Matematik ve LYS-5 Yabancı Dil, 21 Haziran Cumartesi günü LYS-2 Fen Bilimleri, 22 Haziran Pazar günü LYS-3 Edebiyat-Coğrafya oturumları gerçekleştirilecek. ÖSYM Başkanı Ali Demir de uzmanların tavsiyelerini tekrarlayarak öğrencilerin sınavdan önce mutlaka okullarını görmeleri gerektiğini hatırlattı. Öğrencilerin ve velilerin okulların bulundukları yere göre trafik ve yol durumunu göz önünde bulundurmalarını tavsiye etti.

2014 LYS-4 Soruları ve Cevapları Sosyal Bilimler Hakkında Yorumlarınızı Hemen Paylaşabilirsiniz.

3 yorum

  1. Teknolojinin bu kadar gelişkin olmadığı zamanlarda bile soru hazırlamak hiç sorun olmamıştı. Bence siz o kuş beyninize güvenemediğiniz ve yeni soru soru hazırlamakta kendinizi yeterli kapasitede görmediğiniz yahut bu şekilde gizlemelerle hatalı basılan soruları örtpas etmek için hatta ve hatta bir kısım çevrelerden veya kendi yandaşlarınızdan bir çoğuna menfaat sağlamak için böyle bir yöntemi uyguluyosunuz. Sizi bu mevki ve makama getirenlere yazıklar olsun.

  2. Ali demir sen istifa etsene bı zahmet valla ya yok soruları paylaşana hapis cezası sorulrın yuzde yirmisi açıklanıyo bu seneye kdr nıe yoktu böyle bişey. Biz nerden bilelım keNdı öğrencılerınıze cocuklarınıza seneye veya diğer üni. sınavlrında aynı sorular olup onları vermeyeceğinize bız sınava yatırdığmızız paralarının yuzde yirmisinimi yatırdıkta yuzde yırmısını açıkLanıyo yaptığınız mazeret o kadar saçmakı soru bulmakta zorlanıyorlarmış o zaman ordakı hoclara soruları hazırlayanlarda ıstafa etsınler ınsan profössöru olduğu konuda 1 haftada 1 haftayı bırak 3 gunde 100 lerc farkLı soru hazırlar onlarda ıstıfa etsınler bu kadar öğrencının ahını aldın ösym bunun altında kalkamayacaksın

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.