2014 KPSS Başvuru Tarihi Uzatılacak mı

2014 KPSS Başvuru Tarihi Uzatılacak mı hakkındaki yazımızı sizler için hazırladık.

2014 KPSS lisans seviyesinde 5 ve 6 temmuz tarihlerinde gerçekleşecek. 2014 yılı KPSS dahilinde öğretmenlik alan bilgisi testi ise 20 temmuzda gerçekleşecek.

5 mayıs günü başlayan başvuru işlemleri 14 mayısta yani bugün bitecek. Ek süre verilmeyecek. Başvuru süresi dahilinde başvuru yapamayan adaylar hiç bir sınava katılamayacak.

2014 senesinde KPSS için bilgilerin tamamı kılavuzda yer alacak. Kılavuz ile adaylar forma başvurma süresi dahilinde ÖSYM’nin internet sitesinden ulaşacak. Sınava başvuru yapan adayların bu kılavuzu dikkatli bir şekilde okuması gereklidir. Kılavuz adaylara tek tek dağıtılmayacaktır.

İnternet başvuruları 14 mayıs günü 23.59 saatinde bitecek. Adaylar başvuru öncesinde sınav ücretini yatırmalı. Ücreti yatırmayanların başvuru yapması yeterli olmayacak.

İnternet üzerinden kişisel başvuru yapacak adayların bunu tamamlaması için açıklamayı görmeleri gereklidir. Açıklamada başvuru işlemleri başarı ile tamamlandı yazmaktadır.

KPSS Tarihleri 2014

Başvuru merkezi aracılığıyla başvuran adaylar ise kontrol etmek için çıktı almalı ve bunu ayrıntılı incelemeli. Adaya verilecek olan onay kodu sisteme girilince başvuru işlemleri tamamlanacaktır ve adayların onay kodu girilmez ise başvuru geçersiz olacaktır.

Başvurusunu tam olarak yapan adaylar ÖSYM sitesinden tekrar bilgilerini gözden geçirmelidir ve çıktısını almalıdır.

2014 KPSS Başvuru Tarihi Uzatılacak mı son durum hakkında yorum yapabilirsiniz. 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.