2013 Öğretmen Ek Atama Başvurusu ve Kontenjanları

2013 yılı öğretmenler için ek atama duyurusu yayınlandı. 40 bin öğretmen atamasından arta kalan kontenjanlara yani 3227 kişilik kontenjanlara ek öğretmen ataması yapılacaktır. Ek öğretmen atama başvuruları 16- 20 Eylül 2013 tarihleri arasında yapılacaktır. Öğretmen Atama  Sonuçları ise 23 Eylül 2013 tarihinde MEB personel genel müdürlüğüne bağlı atama.meb.gov.tr adresinden açıklanacaktır. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Personel Genel Müdürlüğünün duyurusu ve 2013 ek öğretmen kontenjanları şu şekilde :

MEB’e bağlı eğitim kurumlarına İlk Atama, Açıktan ve Kurumlar Arası Yeniden Atama ve Milli Sporcuların Ataması kapsamında 09 Eylül 2013 tarihinde 87 alanda öğretmen ataması yapılmıştır.

16-20 Eylül 2013 tarihleri arasında boş kalan 3.227 kontenjana 16 alanda “ilk atama” kapsamında yeniden başvuru alınarak 23 Eylül 2013 tarihinde ek öğretmen ataması yapılacaktır.

16-20 Eylül 2013 Ek Öğretmen Ataması Kontenjanları Branşlara Göre Dağılım

1- 2013 Öğretmen Ek Ataması Yapılacak Alanlar ile Başvuruya Esas Olacak Taban Puan ve Kontenjan Çizelgesi. Tıklayınız.

2-Atama Takvimi. Tıklayınız.

3-2013 Yılı Öğretmenlik İçin Başvuru ve Atama Duyurusu. Tıklayınız

2013 Ek Öğretmen Atama Kontenjanları ve Öğretmen Atama Başvuruları İle İlgili Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

49 yorum

 1. bunlara bakınn yaa ben de dikab okuyorumm bölümün 16 bin açığı var 100 tane mi alsınn?*ben polis akademisine kazanmama rağmen bu bölümü tercih ettim ataması diye.. yıllarca ilahiyatçıların hakkı yendi .. şimdi d,ili olan konuşuyorr .. bizler ne zaman dinimize 4 dörtlük sarıldıksa dünya ya hak,im oldukk ne zaman bıraktıksa rezil oldukk .. din eğetimi şartttt ..

 2. yazıklar olsun.madem ki 50den alacaktın da ilk başta barajı niye 50 verdin.işte adaletiniz bu sizin.liselerde 4 saat din kültürüne ne gerek var.anlamıyorum.diğer bölüm mezunları 80 90 almak için uğraşsın bazılarıda 50lerle atansın .süper .

 3. yıllar önce din kültürü öğremenerine (ihtiyaç olduğu halde) atama sınırlı yapılırken puanlar çok yükekken vicdandan bahsetmeyenlerin bu gün konuşmaya hakları dahi yok bence…

  • Yillar once madur edilen meslek lisesi ogrencileri simdi bilgisayar ogretmeni oldu ama acik varken butce bahane edilerek yine yeterli atama yapilmadi. Sirada tef bilgisayar vardi ama malum secimler yaklasinca oy koparmak icin din kulturu ogretmenleri aliniyor. Biyoloji fizik gibi asil faydali olacak alanlardan alinmadi. Bu da uzucu bir durum. Oggrencilik hayatimda hic rehber ogretmenle karsilasmadim. Hicbiri de benimle iletusimde de bulunmadi. Onlarsiz da iluyor yani. Ama devlet gereksiz yere masraf etmeyi seviyor malesef

 4. aslında kanun çiğneniyor hem de devlet tarafından. boş kalan kontenjanlar diğer branşlara dağıtılır denmekte kanunda. ama amaç dincileri atamak olduğundan elbette kanunda ne değil mi?

 5. Madem baraj sadece din kültürü ve ihl dersleri için olmayacaktı bunu millet sınava girmeden önce söyleselerdi.. Madem taban puan düşecekti :) güya kimseyi yok yere umutlandırmamak için kontenjanı taban puanlara göre belirledik demeselerdi.. Allah tüm bu haksızlıkları yapanları bildiği gibi yapsın, adaleti bu dünyada arayanların yardımcısı olsun. Amin!…

 6. yazıklar olsun.bu kadar insanın umutlarını yok ettiğiniz için .madem ki barajı 50 ye düşürecektin.niye başta 6o dedin. var mı böyle bişey ya.sizin adaletiniz bu işte.biyoloji,kimya,fizik mezunlarının 80,90 almak için canı çıksın.din kültürü öğretmenleri kalem oynatmadan 50 ile atansın.bravo size.alkışlıyorum sizi.siyetin girdiği yerden hakikat ve ilim gider.allah sizi bildiği gibi yapsın.

  • valla helal olsun yaptığın yoruma. az bile demişin ağzına sağlık. adamlar bilim fen düşmanı! ne yapsın o alanlardan atayıp. işleri güçleri din kültürü öğretmeni atamak. 10 yıldır ataya ataya bitiremediler. neymiş bu dolmaz eksik kadro ya! dolmaz tabi, aldıkları din kültürü elemanları müdür, müdür yardımcısı, şube müdürü, ilçe milli eğitim, milli eğitim müdürü vs uzayıp giden kadrolara yerleştiriyorlar. bi gezin müdürlükleri hangi kurum olursa olsun göreceksiniz bunları. sivil bir, tek tip ordu gibiler adeta…

 7. YAZIKLAR OLSUN Allah belanızı versin tek kelimeyle günlerce umutla bekledim ek kontenjanı bumudur,çocuğumun hakkını yediniz haram olsun iki yakanız bir araya gelmesin AKP.adaletin bu ancak .cemaatçi olmak varmış…

 8. 45 bin edebiyat ve sosyal bilgisi mezunu kadro beklerken mebin din kültürü ve ihlye yaptığı bu torpil şunu göstermiştir ki eğer çocuğun ihl okumazsa her yıl kpssye girip öğretmen olma umuduyla yaşayacak !!!işte dindar bir gençlik böyle yetişir bak görüyor musun ihl oku ilahiyat oku işin hazır sakın yanlış anlama her şey maneviyat için !!! edebiyat,sosyalbilgiler ,matematik,tarih,fizik,kimya ,biyoloji boşuna okumuşuz.Yaşasın ADALETiniz !

 9. yazıklar olsun seçim uğruna taptığınıza bakın ek atamayla atanırım diye bakıyordum ama olmadı üniversite mezunuyum öğretmenim ama cebimde tost yiyecek para bile yok… ücretli öğretmenliği bile torpile bağlamışlar dayına telefon açtırmadan aramıyorlar malesef dayı da yok iş de yok.. size oy da yok. bizi mağdur ettiniz rabbimde sizi de mağdur etsin.

 10. Yıllardır AKP ye oy veren biri olarak ve şahsımın bu atmamalarla ilgisi olmadığı halde üstelik İlahiyat çı vasfımın olmasına rağmen bu yapılan atamaları kınıyorum.
  Kardeşim ayıp ve günahtır bu memlekette Tarihçiler Coğrafyacılar fizikçiler kimyacılar vs… branşlarda var. Okul müdürleri ve il milli eğitim müdürleri yalakalığı bırakın ve hangi branşlara ihtiyacınız varsa doğru dürüst bildirin ve siz hükümet yetkilileri artık yeter kardeşim ayıp.

  • İsafla bakan görecek ki boş kalan din kültürü kontenjanları doldurulmaya çalışılıyor.Ne alakası var bunun siyasetle.14bin ihtiyaç varken 4bin atama çok mudur?

 11. alın alın artık KPSS kesinlikle dinkültürü ve ahlak bilgisi için yapılsın adalet ve kalkınma partisi adaletiniz ve kalkınmanız ortada komiklik yapmayın biraz cıddi olun sizi ALLAHIMA HAVALE ediyorum o nasıl biliyorsa öyle yapsın sizi….

 12. ADALET YERİNİ BULUYOR

  Bu zamana kadar Din Kültürü öğretmenlerine komik komik kontenjanlar ayrılırken neredeydiniz. Bu kepçe hep size mi çalışacaktı. Bu ülkenin çocuklarının, okullarının Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersine de ihtiyaçları var. Çocuklarımız iyice yozlaşmaya, dinini unutmaya başlamış, ahlaksızlık diz boyu. Okullardaki Din Kültürü dersleri en az 4 saate çıkarılmalı ve daha çok öğretmen alınmalı.

  • Hakli olabulirsiniz ama sonraki senelerde mezun olan dinkulturu ogretmenler ne yapacak. Onlarda madur kalacaklar bu haksizlik yuzunden ve 5-6 sene beklemek zorunda kalacaklar

  • Sızı o zaman açıktan atasınlar utanmalarına gerek yok dımı bıkıyosunuz ya yıne kendunıze yorum yapın Müslümansınız ya çocuklarımızın dınınu bılmesını elbet ısterız o ayrı sızın muslanluktan anladığını bız Allah ıcın yasıyoruz 60 alamıyosunuz çalışın o zaman hükümet torpılı beklemeyın hadı atadılar hak ıcın konusun bu menfatcı anlayışla mı Hz.omerın adaletını anlatacaksınız çocuklara ,suç sızde degıl bu kadar ındanı aynı kulvarda ezenlerde

  • saçmalama lütfen, ben de müslümanım. Müslùmanlık sizin tekelinizde değil, ALLAHTAN korkmazlar, 80 90 puan alan çocukların cebinde 5 kuruş yok. Oldu olacak 15 saat din getirin gerı kalan dersleri müfredattan kaldırın

  • Din kulturu ogretmenlerinin bu isi para karsiliginda yapiyorlar ya gercekten utanc verici bir durum. Hadi imam olsa anlarim. Biz senelerdir onlarin verdigi dersi veriyoruz zaten musluman olarak bu ogretmenlik meslegini de gerceklestiriyoruz. Zaten muslumana yakisan da bu degilmidir? OGRENCİ ANCAK YASAYARAK OGRENİR.

 13. Ben 28 Şubat magduru ihl mezunuyum beni o zihniyet yaktı kardeşim fen Bilgisi öğretmeni bu zihniyet yakti sizin onlardan farkiniz ne? Din sahibi olmakmi! Kul hakkı çalarak atadiklariniz mi öğretecek kul hakkini!! YAZIKLAR OLSUN SIZE!

 14. adalet dincilere demi.biz dinsiz miyiz. sizin yatacak yeriniz yok. bu dünyanın işini de öbür dünyaya bırakmak yok öyle. hacdan büyük sevabı var sizi artık göndermenin.

 15. Bu devran böyle gitmez. Bakın görün oylar nasıl değişir. Sizden adalet beklediğim için kendimden utanıyorum. İktidar süresince ne zaman adalet uyguladınız ki şimdi uygulayacaksınız. Size hakkım zehir zıkkım olsun. yazıklar olsun. Bu nasıl bir ülke bu nasıl bir ikdtidar.

 16. Bu ülkede onlardan olmayan Müslüman değil zaten dın kultururu atamak ıcın yaptınız tüm bu oyunları 75 80 alıp bekleyen insanlar var adalet be yazıklar olsun sıze sız mı Müslümansınız bu ülkede öğle gostermelık Camii yapmakla açılışlarda bismillah demekle olunmuyo Müslüman ,bunca ınsanın emegını sömürün ,sızde sılahsız Esed dınız Allah sorsun bunların hesabını

 17. Taban Puanı 50 yapmak için mi beklediniz bu kadar süre. Yazık sizin yaptığınız umut tacirliğine. İnsanların kaderi ile oynuyorsunuz. Her nefis ölümü tadacaktır. Halkın verdiği yetki ile halkın kaderini çizerken bir bak sonu nereye gider.

 18. Diğer bölümler 80 puanlarla açıkta kalırken 60 puanla atanan din kültürü öğretmenliğine binlerce kadro açmak da neyin nesi!.. Allah bildiği gibi yapsın sizi.

 19. hadi müsteşar cık şimdi acıklamasını yap bakalım 60 barajı cebıne sıgmadı ben 0.2 atanmayayım umut baglayayım sıze siz gıdın o 4 gunluk sesızlıkten sonra bu adaletli kontenjanı acıklayın ayıp ya boyle bır ulkede yasamaktan utanıyorum…

 20. ek atamayla din kültüründen 6 bin kişi alınmış olacak. alınmasın demiyorum ihtiyaç vardır alınır. ama ya kardeşim 50 taban puan da ne? gülerler adama.şimdiye kadar yaptınız başka bölümlerde onca haksızlık. niye devam ediyorsunuz.adalet istiyoruz kaldıysa birazcık adalet.

  • çok komiksiniz gerçekten 3880 kontenjan ayrıldı din kültürüne yarısı bile dolmadı ilk atamalarda, o boşluklar doldurulmaya çalışılıyor el insaf 6000 e çıktı o bile dolmayacak bakın görün önce bi araştırın sonra uğraşın.

 21. ek atama değil dincileri nasıl atarız ataması olmuş.sayın müsteşar bey baraj puanının sabit kalacağını diyordu.nerede söylemler,verilen sözler sorarım? tüm branşlar buna tepkisiz kalmamalıyız.hak yeniyor,gasp ediliyor.kimsenin sesini çıkardığı yok… nasıl bir adalet bu soruyorum? emeği geçenlere de hakkım haram olsun!

 22. Yazdık da ne oldu. Yorum yaptık da ne oldu. Adam kendi bildiğini yapıyor, kendi yazıyor kendi çiziyor. 60 puan altını almayacaktı, Taban puanı düşürdü. Dalga geçer gibi listeyi uzatmak için sadece iki alan listede gözükmesin diye 16 alana atama yaptım demek için diğer alanlara dalga geçer gibi ek kontenjan vermiş. Hayırlı olsun.

 23. yazıklar olsun size on yılı geçti iktidardasınız hangi bölümde kaç ihtiyaç var söyleseydiniz ona göre okusaydık. yıllarca harcadığımız emeğimiz paramız boşuna gitti.atandınız mı diye soranlara ne cevap vereceğiz.psikolojisi bozuk bir toplum niye var diye sorun kendinize sonra

  • Bu devran böyle gitmez. Bakın görün oylar nasıl değişir. Sizden adalet beklediğim için kendimden utanıyorum. İktidar süresince ne zaman adalet uyguladınız ki şimdi uygulayacaksınız. Size hakkım zehir zıkkım olsun. yazıklar olsun. Bu nasıl bir ülke bu nasıl bir ikdtidar.

  • Yıllardır Meslek liseleri adeta kaksızlıklarla kapatıldı. siz o okullar kapatılırken Nerede yaşıyordunuz? Katsayı engelleri var diye bu okullardan hepiniz kaçmadınızmı? Hiç kimse bu okullara gitmeyince açıkta büyüdü. Ben bir İmam Hatip Liseli olarak Normal liselilerden daha fazla puan almışken üniversiteye giremedim. Meslek liseliyim diye puanım yetmesine rağmen başka fakültelere de alınmadım. 4. defa Üniversite giriş sınavında tıp fakültesine girmeye yetecek puanımla ancak ilahiyat fakültesine girebildim. işte biz böyle zor bir zamanda kimsenin beğenmediği, herkesin kaçtığı, bizlerle dalga geçildiği Meslek Lisesinde okuduk. İşte bu bölümdeki açıkta böylece kapatılamadı.

   • o zaman bütün meslek öğretmenlerine aynı hakkı vermeliler!!! meslek lisesi sadece imam hatip lisesini kapsamıyor diğer meslek branşlarıda yıllarca ezildi ve hala eziliyor ama AK parti sadece imam hatiplileri düşünüyor…

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.