2013 LYS Başvuru Süresi Uzatılacak mı

2013 LYS Başvuruları bugün yani 29 Nisan tarihi itibariyle sona erdi. LYS başvuru ücretini yatıran adaylar saat 23:59’a kadar olan sürede ÖSYM üzerinden başvurularını yapmaya devam edebilecektir. LYS Başvuru süresi ÖSYM’den yapılan açıklamaya göre kesinlikle uzatılmayacak. Başvurularını yapamayan adaylar için ise ne olacağı merak konusu.

ygskonulari

Önemli ! Mağdur Olanların Kurdukları Facebook Grubuna Katılmak İçi Tıklayın

Bilindiği üzere LYS başvuruları 22 Nisan’da başlamıştı ve bugün yani 29 Nisan itibariyle sona eriyor. LYS Başvuru süresi uzatılır mı ? Geçen yıl başvurusunu yapamayan binlerce aday varken ÖSYM, tüm taleplere rağmen başvuru süresini uzatmamıştı. Bu yıl herhangi bir sebepten ötürü başvurularını yapamayan adaylar için LYS başvuru süresi uzatılacak mı , bu konuda herhangi bir açıklama yapılmadı.

LYS Başvuru süresi uzatılır mı 2013, LYS başvuruları uzatılacak mı uzatıldı mı 2013

2013 LYS Başvuru Süresi Sizce Uzatılmalı mı ? Aşağıdan Yorumlarınızı Hemen Yazabilirsiniz .

28 yorum

 1. ÖNEMLİ: vakıf bankasına sbs ye giriş için basvuru yapmama rağmen ,basvuru yapılmadı, diye görünüyor. ayrıca benimle aynı anda ve aynı bankada basvuru yapan diğer iki arkadasımın basvurusu yapılmış ve onaylanmış. ne yapmalıyım?

 2. Arkadaşlar .. aysegulhamza@hotmail.com e-mail adresli kişiylen irtibata geçin .. çok sayıda kişinin toplanması işimizi kolaylaştıracak .. birlik olmamız halinde bişilerin olabilme ihtimali artıo .. milletvekilleri ve avukatların yönlendirmesiyle harekete geçirebiliriz ösym lanetini ..

 3. Öğrenci babasıyım. İki çocuğum için LYS sınav ücretini yatırdım ancak ÖSYM nin sistem azizliği nedeniyle çocuklar başvurularını tamamlayamadılar. ÖSMY patronları, geçen yıl olduğu gibi bu yılda sınav ücretini yatıranlara bir günlük ek başvuru hakkı tanınmış olsa idi kıyamet mi kopacaktı. ÖSYM nin yaptığı bu iş bence Anayasamızın 42.Maddesine ters düşmektedir. 42.maddede “Kimse, eğitim ve öğrenim hakkından yoksun bırakılamaz.” denilmektedir. Hukukçulardan bu durumu incelemelerini istiyorum. Aykırılık olması durumunda işlemle ilgili olarak yürütmenin durdurulmasını istememiz lazım.

 4. ark. hiç boşuna ugraşmayın bizim yaşadıgımız toplumda insanların ne düşündügü veya ne istedigi önemli deil önemli olan başımızda ki bir kaç insanın ne istedigi bunlar bu saatten sonra hiç birşey uzatmazlar. daga çıkanı baş taçı yapıp askere vatan borcu ödemeye giden gençlerimizin ayak paspası yapıldıgı bir ülkede yaşıyoruz biz, böyle bir ülkede birilerinden birşeyler istemek kadar aptalca birşey yok boşverin seneye artık…

 5. herkes ikinci bir şansı hak eder. ÖSYM artık sesimizi duysun lütfen. arkadaşlar sizler de http://www.abbasgüclü.com daki ankette bizler gibi lys maduru olanlara oy verin. sesimizi basın yoluyla da duyuralım. lütfen herkes 444 ÖSYM yi arasın yada ÖSYMye dilekçe göndersin. dilekçe örneği ÖSYM sitesinde var. lütfen arkadaşlar…

  • aradan 6 gün geçti hala süre uzatılsın diye cırpınıyorsunuz.sorumsuz davranmasaydınız ve kayıt vaktini kaçırmasaydınız.her hatayı osym de aramayın ya cuvaldızı birazda kendinize batırın..geçmiş olsun

  • başbakana attığım mail lütfen bimere girip herkes şikayette bulunsun sayin başbakanimiz
   nedense kimse öğrencileri dinlemiyor 2013 lys başvuruları 1 hafta süre verildi kimsenin mi bir derdi sorunu olmayacak bir kardeşimizin annesi vefat etmiş diğeri kaza yapmış herkesin özel önemli bir nedeni var onlar 1 yılı neden boşa gitsin burası türkiye cumhuriyeti ben bir arkadaşımızın parasını yatırmaya gittim son gün saatlerce kuyrukda bekledim sonu hüsran neymiş efendim sistem gitti ardından para yatıran bir çok arkadaşımız ösym internet sayfasının yoğunluğundan başvuruda bulunamadı günah değilmi dile kolay 381.549 kişi başvurmamış nasıl bir sistemki ösym başkanlığı hiçmi merak etmiyor bu kadar kişi neden başvurmadı diye 4 gündür sitelere bakıyorum adam akıllı bir cevap yok ösym başkanı uyuyomu türkiye cumhuriyeti altında yaşayan yüzbinlerce kişi başvuru yapamıyor ösym başkanı sesi çıkmıyo al paranı yat ohh be nasıl bir devlet de yaşıyoruz günah öğrencilerle birlikte aileleride psikolojikmen çökmüş durumda en büyük su ösym başkanınındır.

 6. LYS kesinlikle uzatılmalı ben meslek lisesi mezunuyum ve okulum bu konuyla hiç ilgilenmedi ameliyat olmam gerekiyordu ve hastanelerle uğraştım paramı 26’sında parayı yatırdım… yaptıkları gerçekten saçmalık bizim zaten ygs’den kaydımız var 3 lira için bizi düşürdükleri duruma bakar mısınız banka tercihlerine 2 tane fazladan ek tercih ( LYS 1-2-3-4-5 ) koysan olay bitecek çok sinir oldum ve bu işin peşini bırakmayacağım gerekirse Ankara’ya kadar gideceğim.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.