2013 Kasım Ayı Öğretmen Ataması Bin Öğretmen Atanacak Kontenjanlar

MEB Müsteşarı Yusuf Tekin 1000 Öğretmen ataması yapılacağını duyurdu. İçinde bulunduğunuz bu ayda yani Kasım ayında 1000 öğretmen ataması yapılacak. Yusuf TEKİN, bu yapılacak olan atamanın 2013 yılı için Maliye Bakanlığı tarafından kendilerine tahsis edilen ve boşta kalan kadrolar olduğunu açıkladı. 2013 Kasım Öğretmen ataması ve kontenjanları nasıl olacak, detaylar eokulsistem.com’da olacak …

Kasım 2013 Öğretmen ataması ne zaman yapılacak, 2013 Kasım Öğretmen Atama Başvuru Kılavuzu yayınlandığında bu sayfada olacak.

öğretmen meb maaş

MEB Müsteşarı Yusuf TEKİN 750 Öğretmen Ataması İçin Duyuru Yapılacak

2013 yılı için Milli Eğitim Bakanlığına yaklaşık 41 bin kişilik bir öğretmen atama kadrosu tahsis edildiğini, kendilerinin ise bu kadronun 40 bin kişilik kısmını kullandıklarını geriye kalan 1000 kişilik atama için birkaç gün içinde ilana çıkacaklarını açıkladı. 2013 Kasım Öğretmen atama kılavuzu yayınlandığında, MEB öğretmenlerde tercih alacak.

“2013 yılı için MEB’e tahsis edilen kadro 43000. Bunun 40.342 i eğitim öğretim hizmetine Eylülde 40.000 öğretim aldığını ifade etti. Bunlardan göreve başlamayanların olduğunu ifade Tekin, boş kadrolar için “Kasım ayında ilana çıkıp yeni başvuru alıp atama yapacağız” diye konuştu.

Sizce 2013 Kasım Ayı Öğretmen Atama Kontenjan Dağılımı Nasıl Olmalı ? Taleplerinizi Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

 

27 yorum

 1. Biz fransızca öğretmenlerini de düşünmeniz gerektiğini düşünüyorum bizler sadece fransızca okumuş müslümanlarız gavur değiliz bırakın ideolojik atamaları adeletli dağılım yapın haksızlık yapmayın lütfem madem seçmeli dersleri bı yıl atamayacaktınızda arapça almanca neden aldınız onlar seçmeli değil mi? ben diğer bölümleri almayın demek istemiyorum ama lütfen adalet bizleri de düşünün bizlerinde aileleri var ekmak kazanıp da bakmamız gereken insanlar var.Lütfen biraz insaff

 2. fransızca öğretmenlerinin hakkı size ahirette yeterrrrrrrr.. Allaha havale ediyorum sizi. 50 ile atanamayanları yakında 40 la atarsınız. yazıklar olsun. pomem de de cemberin dısındaysan zaten şansın yok.. fransızca öğretmenıysem ilk önce turkum ve muslumanım cok sukur, biz gevur degiliz ya.

 3. bir fransızca öğretmeni olarak yıllar boyunca emek verdim çabaladım gece gündüz demedim çalıştım bize yapılan bu haksızlık kasımda giderilsin geleceğimizle oynamasınlar eğer bu düzeltilmesse hakım haram olsun paramzı ve emeklerimzi çalanlara hakkımz haram olsun .

  • 5000 den fazla ingilizce öğretmeni aldılar..Allah gözünü doyursun!150-200 kadroyla atanmaya çalışanlar var..Gerçekten sizin Allahınız yok ya..yani Allah inancı olan insan hala daha ingilizce diye yazmaz…yüzsüzlüğün son perdesi!!!

 4. memlekette ilahiyat mezunu yokmuş gibi din kültürü dersine alakasız branşları vererek hem milyonlarca ilahiyatlıyı hemde niteliksiz ellere verildiği için milyonlarca öğrenciyi madur etmeye ne hakkınız var.lütfen ilahiyatlar formasyonsuz atansın.alan bilgisi herhalde formasyondan daha değersiz ki herkes din k. öğretmeni oluyor bi ilahiyatçılar olamıyor.lütfen formasyonsuz atama yapılsınnn.300 civarı atama yapılmasını istiyorumdin k. yada liselere meslek dersi hocası olarak.

  • katılıyorum, kaldı ki kadro sayısı kadar her yıl mezun veren felsefe grubunun, bir de fen edebiyat mağduriyeti devam etmektedir. en azından rehberliğin belli bir yüzdesinin felsefe grubuna verilmesi gerektiğini düşünüyorum.

 5. nolur taban puanı yıne 60 dan almasınlar 30 a ındırsınler barı bas vuru yapa bılelım.35yasıma geldım hayla atanamadım 2002 mezunuyum ama bızede bır gun dogsun ıngılızce ogretmenıyım yurtdısı mezunuyum bızıde anlayın nolur.

 6. 1800-1500 arasında bir sosyalbilgiler öğrt. mezunu olduğunu ve 76 ile 77 puanları arasındaki yığılmaları göz önünde bulundurularak en azından bir 150 kişinin rahat alınması gerekli olduğunu düşünüyorum.

 7. valla gençler ben 4 yıldır bole taklyorm ata MA işi olmyr.
  keşke coğrafyayı arapça öğrenseydim. ben yeni yontmler dnyrm önce arapça öğrenip coğrafyacı arapçaci diyemi atanayim.

 8. BU KADAR LİSE MATEMATİK ÖĞRETMENİ AÇIĞI VARKEN BU MATEMATİKÇİLER HİÇ SESLERİNİN ÇIKARMADAN OTURUYORLAR YA SİNİR OLUYORUM. BEN 73 PUAN ALDIM AMA TABAN 76 DA KALDI DELİRMEK ÜZEREYİM ŞUBATTA ATAMA DA YOK. TÜM SESİNİ DUYURMAYA ÇALIŞAN BRANŞLARI TEBRİK EDERİM. BİZİ DE DUYUN 1500 LİSE MATEMATİK ATAMA İSTİYORUM

 9. adil bir dağılımla 40 bin istiyoruz dalgamı geçiyorlar bizimle, allahtan korksunlar ya, kaç yıldır mezunuz anne-babamıza el açar durumda bıraktılar bizi. allahlarından bulsunlar.

 10. Fransizca ogretmeni alinmali.fare gibi oynandi bizimle..alinacak die umutlandirip bir kisi bile almadilar.subattan umutlanirken nabi avci hemen almicaz dedi..bize bir garezi mi var sanki??kasim atamasinda fransizca kontenjani acilmazsa buyuk kul hakkiyla gidecekler obur dunyaya cunlu hakkimi helal etmioyorumm

 11. yıllardır öğretmen olma hayaliyle bekliyorum teknik eğitim fakültesi metal öğretmeniyim bölümümüzde derece yapmama rağmen kontenjan verilmiyor lütfen artık teknik öğretmenlerinde yüzü gülsün bizlerde işimize kavuşalım verilen sözler tutulsa artık.

 12. HER ŞEY RABBİM EMRİYLE OL DER OLUR.ANNE BABA EVLAT BİRLİK OLUP KADERLERİNİ YAŞAMAK VE DEVLETİNE EĞİTİMLİ BİREY YETİŞTİRMEK ADINA UGRAŞ VE CABALARI SONUCU OLARAK BEKLENTİLERİ VAR ALLAHIM EMEKLERİNİ BOŞA CIKARTMASIN .İNANAN VE İMAN EDİP EMELLERİNE ULAŞMAK İÇİN ATAMALAR YAŞANTILARINDA BİR PARCASI DERS VEREN ÖGRETMENLER BIRAŞLARINDA DERSE GİRSE OKUL DAKİ EGİTİM KALİTELİ OLUR BEKLENTİLERİ BU DOGRULTUDA
  SAYGILAR SEVGİLER

 13. Bence Fen ve Teknoloji aslan payını almalı, okullarda gerçekten çok açık var. Fen ve Teknoloji den en az 500 alım yapılmalı. Şu anda en fazla açık bu branştan var, her yere mail atıyorum fen fazla olmalı.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.