2013 DGS Yerleştirme Sonuçları

21 Ağustos’ta sona eren DGS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak. 2013 DGS yerleştirme sonuçları en geç 27 Ağustos Salı gününe kadar açıklanıyor.

2013 DGS tercih yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak ?

dgsGeçen yıl 10 ylül’de açıklanan DGS yerleştirme sonuçlarının bu yıl ne zaman açıklanacağı merakla bekleniyor. ÖSYM’nin yaptığı resmi açıklamaya göre 2013 DGS sonuçlarına göre yapılan merkezi yerleştirmeler bu ay sonuna kadar açıklanacak. Bu sene LYs gibi büyük bir sınavın sonuçlarını 1 haftada açıklayan ÖSYM DGS tercih sonuçlarını da 26 ya da 27 Ağustos 2013 tarihlerinde açıklamış olacaktır.

DGS ile üniversitelere yerleşen adayların kayıtları 2-3 Eylül tarihlerinde yapılacak. Adaylar, yerleştirme sonuçlarını ÖSYM’nin sitesinden TC kimlik numaraları ve şifreleri ile öğrenebilecek.

Adayların adreslerine yerleştirme sonuç belgesi gönderilmeyecek. Yükseköğretim programlarından birine yerleşen adayların fotoğraflı sonuç belgeleri, adayın kazandığı üniversite rektörlüğüne elektronik ortamda gönderilecek. Sınavı kazanan adaylar ilgili üniversitelere başvurarak kayıt yaptıracak.

DGS Yerleştirme Sonuçları Öğrenmek İçin Tıkla

 

2013 DGS Yerleştirme Sonuçları Sorgulama Ekranı :

(Sonuçlar Bugün Açıklanıyor- Alttaki Ekranda Olacak)

DGS ile kazanılan lisans programlarının kayıt hakkı sadece bir yıl olacak. 2013 DGS puanlarına göre merkezi yerleştirmeler yapıldıktan sonra gerekirse boş kalan kontenjanlara ÖSYM tarafından ek yerleştirme yapılabilecek. Ek yerleştirme ile ilgili bilgiler ÖSYM’nin internet sitesinden takip edilebilecek.

2013 DGS Tercih Sonuçları İle İlgili Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

27 yorum

  1. Ya kesinse yazin aciklanck diye,kesn deglse yazmanin ne anlami var.bu kadar insani bekldmtyosunuz.yok yere.bugun aciklanck diye sbh beri netn basndaym.hakka grysnz hbrnz olsun

  2. bu neyaa üç gündür bu gün açıklanıyor bizde insanız can taşıyoruz adrenalin bizdede var kalp krizi mi geçirtmek istiyorsunuz ….. açıklanacaksa açıklansın artıkk…..

  3. sevgi kaya bugün açıklanacak kesin diyorsun sonra dgs küçük çağlı şimdiye kadar açıklanması lazım diyorsun nsıl bir çelişki..senin tercih yapabilecek puanı almana şaşırdım :)

  4. üniversite tercih sonuçları sadece 1 haftada açıklandı. Daha küçük çaplı DGS’nin şimdiye kadar açıklanması gerekirdi, ÖSYM dgs yerleştirme sonuçlarını açıkla artık !!!

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.