2013 DGS Başvuru Kılavuzu ÖSYM

2013 DGS Başvuru kılavuzu ÖSYM tarafından yayınlandı. Başvurular 27 Mayıs Pazartesi günü başlıyor. DGS başvuruları ile ilgili detaylar ve kılavuz  :

DGS başvuru kılavuzu yayınlandı. DGS Başvuru işlemleri 27 Mayıs Pazartesi günü başlayacak. Ancak ÖSYM 2013 DGS başvuru Kılavuzunu ve başvuru formunu erken yayınladı. Meslek Yüksekokulları ve Açıköğretim Önlisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Dikey Geçiş Sınavı (DGS) 21 Temmuz 2013 Pazar günü yapılacaktır. 2013 DGS’ye başvuru işlemleri, 27 Mayıs 2013 tarihinde başlayacak olup, 5 Haziran 2013 tarihinde sona ermiş olacaktır.

dgseokul

2013-DGS
 Başvuru Kılavuzu
 Aday Başvuru Formu
 Başvuru İşleminde Adayların İzleyeceği Yol
 Başvuru Merkezleri
 Adres İline Göre Tercih Edilebilecek Sınav Merkezleri

DGS’ye, meslek yüksekokulları ve açık öğretim ön lisans programlarından mezun olanlar ve şu anda son sınıfta olup da staj dışındaki mezuniyet şartlarını karşılayanlar başvurabileceklerdir. KKTC meslek yüksekokullarının son sınıfında yer alan öğrenciler ve mezunlar, meslek yüksekokulu adını taşımayan ama bir mesleğe hazırlayan ön lisans programlarından mezun  olanlar  ve  aynı  şartlarda yurt dışından  mezun olup denkliği kabul edilenler de sınava başvurabilirler. İlahiyat Lisans Tamamlama Programlarına (İLİTAM) yerleştirme de DGS puanlarına göre merkezi olarak yapılacağından, bu programlara başvuracak adayların da DGS’ye girmeleri zorunludur.

2013 DGS Başvuru Kılavuzu ve Başvuru İşlemleri İle İlgili Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

5 yorum

  1. Sorum var : cocuk gelisimi önlisans mezunuyum 2012 de alınan kararla AÖF lisansımı tamamlayamıyordum kaldırılmıstı acaba 2013 te de degişiklik oldumu yoksa aynımı yine almıyorlarmı lütfen acil cvbınızı bekliyorum teşekkürler …

  2. Arkadaşlar açık öğretim önlisans mezunu olmak için bir dersim var şu an onu da vereceğim bir sonraki sınavda. Ben şimdi 2013 DGS ‘ye başvuru yapabilir miyim bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirler mi acaba ?

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.