Son Yazılar

Sağlık Varlıktan Yeğdir Atasözünün Anlamı

Bu yazımızda kısaca ‘Sağlık, varlıktan yeğdir’ atasözünün anlamını ele alacağız.

Sağlıktan büyük zenginlik olmaz. Sağlık olmazsa varlık hiçbir anlam ifade etmez. Çünkü insanın varlığını kullanmaya ondan tat almaya takati kalmaz. Vücudun sağlıklı olması hayattaki en önemli şeydir. Çünkü sağlık olmazsa insan hayattan hiçbir şey anlamaz.

İnsan için en büyük nimet sağlıktır. Hayatta herşey için öncelikle sağlıklı olmak şarttır. Sağlıktan büyük ve önemli servet yoktur. Kişi sağlıklı olduğu zaman işlerini yapabilir, hayatını kendi başına idame ettirir,  yaptığı işten ve hayattan zevk alır. Hasta insan için servetin hiçbir anlamı yoktur.Ne onu görecek gözü nede harcayacak zamanı vardır. Çünkü hayattaki tek gayesi sağlığına kavuşmaktır.

İnsan için en değerli şey öncelikle sağlıktır. Sağlıklı olmayan kişi ne kadar varlıklı, ne kadar zengin olursa olsun, hiçbir istediğini yapamaz. Zenginliğin tadını çıkaramaz. Sağlığı bozuk olan bir insanın parası hiçbir işe yaramaz. Ancak varlığını hastalığını tedavi etmek için harcayabilir. Fakat bilinir ki sağlığı geri getirmek için varlık yeterli değildir.

İlginizi Çekebilir

Coğrafyanın Diğer Bilimlerle İlişkisi

Bir çok bilim dalı bir çok alanda bilimsel çalışmalar ve araştırmalar yapmaktadır. Ancak her bilim …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.