Son Yazılar

Perşembenin Gelişi Çarşambadan Belli Olur Atasözünün Anlamı

Bu yazımızda kısaca ‘Perşembenin Gelişi Çarşambadan belli olur’ atasözünün anlamına kısaca değineceğiz. Sizlerde bu atasözünün anlamını merak ediyorsanız mutlaka yazımızı takip edin.

Bir iş, bir durum veya bir olayın nasıl neticelenip yada neticeye varamayacağı şuan ki halinden nasıl akıbete varacağını belli eder. Yapılacak bir işte başarılı olmak için birinci kural sistemli bir şekilde bir yol belirlemektir. Çoğu zaman işin gidişatı sonucunda nasıl olacağını göstermektedir.Bir iş, durum ya da olayın nasıl sonuçlanıp sonuçlanmayacağı şimdiki gidişinden anlaşılıp belli olur. Bir işin nasıl sonuçlanacağı, işin bugünkü durumundan belli olur.

Bir işin nasıl başladığı nasıl biteceği hakkında kişiye ipucu verir. Bir kimse işe iyi başlamışsa sonucun iyi, kötü başlanmışsa sonucun kötü olabileceğini daha evvelden fark etmesine yardımcı olur.  Bu sadece bir iş için değil hastalık, bir olay veya evlilik gibi toplumsal olaylarda da aynıdır. Çok hasta olan birinin ertesi gün de hasta olacağını bilmek zor değildir. Fakat tüm bunlara rağmen tüm konular için genelleme yapmakta etik değildir.  Bugün neşeli olan birinin yarın üzgün bir durumda olması ihtimali vardır. Yada bugün çok fakir kişilerin durumu yarın iyiye gidebilir. Bu gibi şeylerde yüzde yüz kesinlik söz konusu olamaz.

İlginizi Çekebilir

Coğrafyanın Diğer Bilimlerle İlişkisi

Bir çok bilim dalı bir çok alanda bilimsel çalışmalar ve araştırmalar yapmaktadır. Ancak her bilim …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.