Son Yazılar

Kültürel Değerlerimizin Önemi

Bu sayfamızda kültürel değerlerimizin öneminedir sorusuna cevap bularak kültürel değerlerimiz hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Her toplumun uzun yıllar boyunca devam ettirerek oluşturduğu bir kültürü vardır. Bu kültürel değerler o toplumun sahi olduğu tüm maddi ve manevi özellikler olarak düşünülebilir. Bir milletin gelenek ve görenekleri, yaşam biçimi, inancı, tarihi geçmişi kültürel değerler üzerinde büyük rol oynamaktadır.

Kültürel değerler bir milletin künyesidir. Bir millet sahip olduğu kültürel değerler ile şekil alır ve bu değerler o milletin devamlılığını sağlar. Yabancı ülkeler söz konusu milleti sahip olduğu kültürel değerleri ile tanır ve bu değerler ile karşılaştığında aklına sadece o ülke gelir. Kültürel değerlerini korumayan onlara sahip çıkmayan milletler bir gün tarih sahnesinden silinip gidecektir. Bu nednle her milletin milli varlığına ve kültürüne sahip çıkması gerekmektedir.

Bir millet yok edilmek istendiğinde öncelikle onun kültürel değerleri yok edilmeye çalışılır. Çünkü kültürünü kaybeden bir millet olma özelliğini de kaybedecek ve bireyleri birbirinden uzaklaşacaktır. Uzun yıllar ayakta kalmak isteyen milletler öncelikle kültürel değerlerine sahip çıkmalıdır.

Kültürel Değerlerimizi Korumak İçin Neler Yapmalıyız Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

İlginizi Çekebilir

Coğrafyanın Diğer Bilimlerle İlişkisi

Bir çok bilim dalı bir çok alanda bilimsel çalışmalar ve araştırmalar yapmaktadır. Ancak her bilim …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.