Son Yazılar

Kim Bu Cennet Vatanın Uğruna Olmaz ki Feda Kompozisyon

İstiklal Marşımızın her dizesi adeta bir cevher gibi işlenmiştir ve hemen her dize çok derin anlamlar taşımaktadır. Bu sayfamızda İstiklal Marşımızın kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda dizesi ile ilgili kompozisyon çalışmamıza yer vereceğiz.

Vatanımız her köşesi, her yeri ile adeta bir cennetten farksızdır. Yurdumuzun dört bucağı birçok güzellik barındırır ve bu güzellikler birçok devletin sahip olmadığı değerlerdir. Bu nedenle bu cennet vatanın değerini bilmek gerekmektedir.

Yurdumuzun neresine bakılırsa bakılsın her yerinden tarih, uygarlık ve güzellik fışkırır. Bu sebeple bizim vatanımız çok değerlidir ve her vatandaş tarafından can pahasına korunması gerekmektedir. Atalarımız Kurtuluş Savaşı yıllarında bu vatanı korumak ve yabancı devletlere vermemek için mücadele etmişler hatta bu uğurda canlarını seve seve feda etmişleridir.

Yurdumuz bize atalarımızdan kalan mirastır ve bu topraklar bize kanla canla sulanarak tesim edilmiştir. Bu sebeple bu vatanı koruma görevi artık bizimdir ve her Türk gencinin bu vatanı tıpkı ataları gibi canla başla koruması gerekmektedir.

Kim Bu Cennet Vatanın Uğruna Olmaz ki Feda Sözünün Anlamı Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

İlginizi Çekebilir

Coğrafyanın Diğer Bilimlerle İlişkisi

Bir çok bilim dalı bir çok alanda bilimsel çalışmalar ve araştırmalar yapmaktadır. Ancak her bilim …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.