Son Yazılar

Duvarı Nem İnsanı Gam Yıkar Atasözünün Anlamı

Bu yazımızda kısaca ‘Duvarı nem insanı gam yıkar’ atasözünün anlamını ele alacağız. Sizlerde bu atasözünün anlamını merak ediyorsanız sorularınızın yanıtını yazımızda bulabilirsiniz.

Bir duvarın eski halini yitirip yıkılmasına nasıl nem sebep oluyorsa bir insanın yıpranmasına, çöküntüye uğramasına, için için erimesine, harap olmasına da üzüntü, sıkıntı ve çeşitli dertler sebep olur. Bu bakımdan insan her olur olmaz şeyi kendisine dert edinmemelidir.

Her varlığı etkisiz kılan, onu işlemez hale getiren bir neden mutlaka vardır. İnsanı da verdiği yaşam mücadelesinde güçsüz kılan, yıpratan çektiği sıkıntı ve üzüntülerdir. Vücudumuza açılan bir yara, zamanla kapanır. Bu durumu bilince de, acısının zamanla geçeceğini düşünür, etkilenmeyiz. Ancak beklenmedik bir zamanda karşılaştığımız kötü bir olayın etkisinden kolay kolay kurtulamayız. Üzülür dururuz. Üzüntü de bizi içten içe yer bitirir. Birçok hastalıklara da kaynaklık eder. Böylesine etkili olan üzüntülerimizi yenmenin bize çok şeyler kazandıracağını bilip ona göre davranmalıyız.

İlginizi Çekebilir

Coğrafyanın Diğer Bilimlerle İlişkisi

Bir çok bilim dalı bir çok alanda bilimsel çalışmalar ve araştırmalar yapmaktadır. Ancak her bilim …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.