Son Yazılar

Düşünce Özgürlüğünün Önemi Kompozisyon

Bu sayfamızda düşünce özgürlüğünün önemi ile ilgili kompozisyon örneğimizi paylaşacağız. Düşünce özgürlüğü neden önemlidir sorusunu cevaplandırmaya çalışacağız.

Düşünce özgürlüğü bir insanın istediğini düşünebilmesi ve bu düşüncesini dile getirebilmesi anlamına gelmektedir. Fikirlerin gelişmesi ve aydınlık bir geleceğe ulaşılabilmesi için toplumlar açısından düşünce özgürlüğü büyük önem taşımaktadır.

Düşünce özgürlüğünün olduğu ülkelerde toplumun her kesimin görüşleri dile getirilir. Herkes fikrini açık şekilde ifade ettiğinden memnuniyetler ve sorunlar kolayca ortaya çıkacaktır.. Bunun tam tersi düşünüldüğünde ise toplum tek sesli bir hale gelecektir. Bu durumda baskın olan güç daima kendi sesini duyuracak ve kendisinden farlı olan görüşlerin dile getirilmesini istemeyecektir. Böyle bir durumda ise asla demokrasiden söz edilemez. Daima kendi istediklerinin konuşulmasını isteyen baskın güçler toplumu geriliğe doğru itecektir.

Aydınlık bir gelecek ve aydınlık bir toplum için ülkedeki tüm insanların sesinin dinlenmesi gerekmektedir. Unutmamak gerekir ki bu toplumlar gelişmiş bir dünyada söz sahibi olamayacak, itibarını kaybedecektir.

Düşünce Özgürlüğü Nedir Kısaca Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

İlginizi Çekebilir

Coğrafyanın Diğer Bilimlerle İlişkisi

Bir çok bilim dalı bir çok alanda bilimsel çalışmalar ve araştırmalar yapmaktadır. Ancak her bilim …

8 Yorum Yapılmış, Sen de Yorum Ekleyebilirsin

  1. kadir gözübüyük

    çok sağolun… çook teşekkür ederim.. 😀

  2. kadir gözübüyük

    Ben de “GOOGLE AMCA”ya sorup duruyorum… Nedense istediğim gibi bilgi vermiyordu bana. Nihayet doğru cevap aldım 🙂

  3. Saolun vallaha yav öğretmenin çenesinden kurtuldum

  4. Saolun vallaha yav öğretmenin çenesinden kurtuldum

  5. Adamsınız

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.