Son Yazılar

Dağ Dağa Kavuşmaz İnsan İnsana Kavuşur

Bu yazımızda kısaca ‘ Dağ dağa kavuşmaz insan insana kavuşur’ atasözünün anlamını ele alacağız.

İnsanlar, dağlar gibi yerinden kımıldamayan cansız varlıklar değildir. Dostlar, akraba olanlar birbirlerinden ne kadar uzak düşmüş olurlarsa olsunlar ve buluşmaları ne kadar güçleşmiş olursa olsun, günün birinde kavuşmayı hak ederler.

İnsanlar gezen, dolaşan, hareket eden varlıklardır. Bir yerden kalkıp başka bir yere gidebilirler. Arkadaşlar, dostlar, tanıdıklar birbirlerinden ne kadar uzakta olurlarsa olsunlar, günün birinde, bir yerde karşılaşabilirler; hatta hiç karşılaşmayacaklarını sanan insanlar dahi birbirlerine kavuşabilirler.

Ayrılan insanlar, buluşmaları ne kadar zorlaşırsa zorlaşsın günün birinde kavuşabilirler. Canlı olarak insanları cansızlardan ayıran önemli bir ayrıcalık, insanların yer değiştirme özelliklerinin oluşudur. İsterlerse ve durumları elveriyorsa, bulundukları yerden istedikleri yere gidebilirler. Tanışlar, dostlar ayrıldıkları zaman, ayrılıkları sonsuza kadar sürmez. Buluşmayı, kavuşmayı istedikleri sürece, aradaki uzaklık ne kadar olursa olsun mutlaka kavuşabilirler. Kimileri, «nasıl olsa bir daha görüşmeyiz» anlayışıyla başkalarına karşı kötülükte bulunurlar. Ama zamanla olayların onları tekrar karşı karşıya getirdiğini görür, yaptıklarından utanırlar. Gelecek günlerde bir hataya düşmemek için böyle bir durumla karşılaşmamak için , gerektiği şekilde ifade etmeliyiz

İlginizi Çekebilir

Coğrafyanın Diğer Bilimlerle İlişkisi

Bir çok bilim dalı bir çok alanda bilimsel çalışmalar ve araştırmalar yapmaktadır. Ancak her bilim …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.